Vai kaķim dot ēst zāli
Ir skaidrs, ka, kaķim ik dienu laizot savu kažoku, kaķa gremošanas traktā nonāk daudz spalvu un tas var radīt dzīvniekam diskomfortu. Kaķis ēd zāli, kas ir škiedraina, kaķa kuņģis to nepārstrādā un kaķis to izvemj kopā ar spalvu kamolu.
Tas, ka kaķis atvemj kuņģa saturu pēc zāles ēšanas, nenozīmē, ka viņam jāliedz ar to mieloties. Patiesībā, kaķim jāļauj zāli ēst tik bieži, cik viņš to vēlas. Kaķis pats zina, kad viņam nepieciešams attīrīt gremošanas orgānus, tādēļ zāli neēdis, ja nebūs vajadzība.
OK, sapratām, ka, ja vien kaķim nav kādas specifiskas veselības problēmas, par kurām tad noteikti jākonsultējas ar veterinārārstu, ļaujam kaķim ēst zāli!
Bet kādu?
Ja Tavs kaķis iet ārā, kaķis ēdīs zāli, kas aug ārā. Ja Tavs kaķis ir dzīvokļa kaķis un ārā neiet, ir trš varianti.
1/ izaudzēt zāli pašam
2/ nopirkt jau izaudzētu zāli podiņā (diezgan bieži šādu opciju var atrast veikalos Depo, Mego (tā nav reklāma, dalāmies pieredzē)
3/ saplūkt zāli laukā un atnest kaķim
Mājās izaudzētai zālei ir priekšrocība, ka tā ir tīra! Laukā plūkta zāle var saturēt auto izplūdes gāzu un putekļu atliekas.
https://kas-te.mozello.shop/veikals/
3 kaķu destruktīvie uzvedības modeļi un ko darīt - apokaliptiskais
Aizkari, dīvāna balsti, tavi dokumenti - jebkas.
Lai pasargātu savu iedzīvi no saplosīšanas, pirmkārt, jāiegādājas tikai kaķim paredzēti skrāpējamie dēļi.
Visas lietas, kas var viņu iekārdināt, piemēram, istabas augi, ir jānovieto kaķim neaizsniedzamā vai grūti sasniedzamā vietā. Galu galā – var jau arī kaķim ierīkot pašam savu dārziņu, sasējot kastītē kaķu zāli.
Ja kaķis ļoti iemīļojis dzīvoties un jandalēt pa dažādām virsmām, kur viņam nevajadzētu būt, var nokraut galdus un krēslus ar "pārsteigumu" – nestabilām grāmatu kaudzēm, kartona kārbām, kuras ar troksni sagāžas, līdzko viņš uz tām uzlec. Kaķis iemācīsies, ka lekt uz konkrētās virsmas ir nedroši.
Patiešām bīstams ieradums kaķim ir grauzt vadus, tāpēc tos var apslacīt ar etiķūdeni vai iesmērēt ar putriņu, kas pagatavota no tabakas. Iepriekš gan der pārbaudīt, vai kaķim tiešām šādas smaržas šķiet atbaidošas.
Vēl runā, ka zoo vekalos esot citrusa spreji un kaķiem nepatīkot citruss - kā ir ar tavu kaķi?
3 kaķu destruktīvie uzvedības modeļi un ko darīt - skaļais
Velkot paralēles ar cilvēka uzvedību, šis kaķis var tikt nodēvēts par raudulīgu, - kaķis nepārtraukti staigā apkārt un skaļi "sūdzas".
Parasti šādu kaķi gribas samīļot, taču reizēm ņaudēšana var kļūt kaitinoši apnicīga.
Bet kāpēc viņš tā dara? Ja vien mincim nav kādu veselības problēmu vai arī viņš nav izsalcis, ar žēlabainu ņaudēšanu kaķis ziņo, ka jūtas atstāts novārtā, pamests, ka viņam netiek izrādīta pienācīga uzmanība.
Raudulīgumu var novērst, biežāk komunicējot ar dzīvnieku, ierīkojot viņam pašam savu vietiņu, no kuras labi pārredzama apkārtne, kā arī pagatavojot kādu rotaļlietu, ar ko nodarboties saimnieka prombūtnes laikā.
3 kaķu destruktīvie uzvedības modeļi un ko darīt - niknais
Tomēr nepaklausīgos kaķus sodīt ar iepēršanu nevar – tas radīs vēl lielākas problēmas. Šādi kaprīzi un agresīvi kaķēni biežāk ir jāsamīļo, jāņem rokās. Ja kaķēns izlaiž nagus, mīļošana jāpārtrauc, skaļi sakot nedrīkst. Bieži vien dzīvnieka agresivitāte ir izskaidrojama ar bailīgumu.
Dažkārt kaķis ne vien izlaiž nagus, bet arī šņāc un sprauslo. Šādā gadījumā var atbildēt ar tādu pašu sprauslāšanu vai uzpūst kaķim gaisu, kopā ar NEDRĪKST.
Nokaitināts kaķis var arī nervozi skrāpēt gludu virsmu, parasti šādas kustības liecina, ka kaķis zaudējis pār sevi kontroli. Ja kaķēns vēl mazs, viņu var ievīstīt siltā dvielīti un tā censties samīļot, bet dusmīgam pieaugušam kaķim labāk paklāt paklājiņu vai piedāvāt skrāpeli, uz kura viņš, skrāpējoties, var atbrīvoties no nervozitātes.
Dzīvnieka agresivitāte nereti izskaidrojama arī ar savas teritorijas aizsardzību. Visbiežāk to novēro, ja mājoklī mīt vairāki dzīvnieki, it īpaši vēl viens kaķis. Neatliks nekas cits, kā pacietīgi iemācīt viņiem atrast kopēju valodu, nevis censties vienu no otra norobežot.
Noteikti vērts apbruņoties ar pacietību un mīlestību - tas ir labākais līdzeklis VISĀS situācijās :)
Kāpēc svarīgi nodarbināt kaķi
Labākais veids, kā mazināt sava kaķa hiperaktivitāti, ir palīdzēt iztērēt viņa lieko enerģiju aizrautīgās rotaļās. Tām jābūt tiešām aizraujošām. Nekustīgas mantas nedos vajadzīgo efektu – kādu brītiņu kaķēns par tām interesēsies, bet drīz vien pametīs. Viņam vajag priekšmetus, kas ir ķerami, bēg, izvairās no tvēriena. Lieliski noder visāda veida kaķu makšķeres.
Tādām spēles sesijām dienā vajadzētu būt vairākām, atkarībā no dzīvnieka aktivitātes. Pēdējā spēlēšanās jāieplāno vēlu vakarā, pirms mājinieku došanās pie miera.
Ikreiz pēc rotaļas, noliec spēles kaķim neaizsniedzamā vietā, - rotaļlietas vienmēr ir interesantākas, ja nav augu dienu pieejamas.
Kaķa pastāvīgai lietošanai var atstāt, piemēram, dažādu lielumu kartona kastes, tenisa bumbiņas, saburzīta papīra vīkšķīšus, ko dzenāt pa grīdu. Kad bumbiņas un papīriņi kaķim būs apnikuši, noslēp uz pāris dienām un tad parādi atkal.
https://kas-te.mozello.shop/veikals/